2020.gada sezonā par pilnvērtīgu FK Liepāja komandas spēlētāju kļuva vārtsargs Klāvs Bethers, bet starpsezonā sevi apliecinājuši un komandas sastāvā iekļuvuši vēl vairāki Liepājas Futbola skolas audzēkņi – Kristers Volkovs, Krists Jurjevs un Roberts Meļķis. Kamēr Krists un Kristers savu debijas iznācienu vēl gaida, tikmēr Roberts jau paspējis debitēt Optibet Virslīgas čempionātā pārstāvot FK Liepāja rindas.

Vaicājot futbolistiem kā viņi nokļuva trenēties ar FK Liepāja virslīgas komandu Roberts norāda, ka trenēties pie virslīgas sāka janvārī, pat nezinādams, ka viņa dalība Virslīgas treniņos turpināsies līdz pat šai dienai. Arī Kristeram stāsts par ceļu uz virslīgas klubu ir bijis līdzīgs – treneris Oskars Kļava decembrī esot pateicis, ka janvārī vajadzēs patrenēties ar FK Liepāja Virslīgas komandu. Kristers sācis trenēties un nospraudis sev mērķi – tikt uz treniņnometni Turcijā. Tas arī izdevies un ar Virslīgas klubu trenējas joprojām. Savukārt kā pēdējais FK Liepāja pievienojās Krists Jurjevs. Krists atzīst, ka “trenēties pie virslīgas nokļuvu cītīgi trenējoties dublieru komandas sastāvā un pēc savstarpējās spēles, komandas trenerim iepatikās kā spēlēju aizsardzībā un aktīvi pieslēdzos uzbrukumos, mani uzaicināja pievienoties virslīgas treniņiem un tiekties pēc augstākiem mērķiem”.

Visi puiši kā viens norāda, ka FK Liepāja virslīgas līmenis ir krietni augstāks kā pieredzējuši līdz šim. Treniņu intensitāte ir daudz augstāka, lielākas prasības, tehnikas līmenis, vairāk divcīņu. K.Volkovs atzīst, ka “kad blakus ir ļoti labi spēlētāji, kuri ir ļoti pieredzējuši, jācenšas tikt līdzi kā vien vari”. Arī ārpus futbola apstākļi krietni atšķiras, R.Meļķis kā piemēru, kas atšķiras no dublieru un jauniešu komandu sadzīves, min to, ka formas mazgā ik dienu, var palikt uz laukuma/trenažieru zālē pastrādāt individuāli, pieejams labs medicīniskais nodrošinājums un pieejamas masāžas katru dienu.

Pašlaik vienīgais, kas no futbolistiem sagaidījis iespēju debitēt Virslīgā ir 2002.gadā dzimušais Roberts Meļķis, kurš debiju piedzīvoja 5.maijā spēlē pret FK Metta. Vaicājot par emocijām dodoties laukumā un debitējot FK Liepāja sastāvā, Roberts atzīst, ka “Noteikti, ka esmu ļoti priecīgs par debitēšanu virslīgā. Satraukums bija milzīgs, izgāju laukumā stīvs, bet tas nemaina to, ka sajūtas bija ļoti, ļoti labas. Pašlaik turpinu strādāt, lai kļūtu vēl labāks”.

“Man personīgi iekļūt un trenēties ar FK Liepāja komandu ir liels prieks un lepnums. Es vēlējos uzsākt trenēties Virslīgā tieši Liepājā, jo, manuprāt, tā būs labāk man pašam individuālajā ziņā un tā progresēšu vairāk,” saka Kristers, domājot kā ir pārstāvēt tieši Liepājas komandu Latvijas augstākās raudzes sacensībās. Tam piekrīt arī Krists Jurjevs, kuram trenēties FK Liepāja virslīgas komandā ir ļoti nozīmīgi, milzu solis turpmākajai futbola karjerai un individuālajai izaugsmei un kurš atzīst “pārstāvēt Liepāju, kas ir mana pilsēta vienmēr ir bijis un būs patīkami un tas sniegs papildu motivāciju”. “Liepāja ir bijušas manas mājas visu dzīvi, tāpēc baigi nedomāju par došanos prom, vidusskolu vēl neesmu pabeidzis, tāpēc bija laiks sagaidīt savu iespēju tepat mājās – Liepājā,” saka Roberts Meļķis.

maijs 19, 2021