Liepājas Futbola skolas Sieviešu 1.līgas komanda piektdien, 16.oktobrī, aizvadīja savu 2020.gada sezonas pēdējo cīņu, tiekoties izbraukumā ar SK Babīte/FK Dinamo Rīga komandu. Spēle tika uzvarēta gana pārliecinoši ar rezultātu 7 – 0, kas sekmēja pacelšanos turnīra tabulā uz 2.vietu, godam nopelnot sudraba medaļas. Trīs vārtus spēlē guva Signija Šenberga, bet pa reizei izcēlās Sintija Čamane, Taisija Smirnova, Līga Brigmane un Karīna Bačmanova.

Sieviešu komanda sezonas laikā aizvadīja 12 spēles, kuru laikā tika gūtas deviņas uzvaras, divas reizes piedzīvots neizšķirts, bet vienu reizi zaudēti trīs punkti pret līgas čempionēm SK Supernova komandu.

Pēc spēles un sezonas noslēguma Liepājas Futbola skolas galvenais treneris dalījās savās pārdomās par sezonu, “Sezonai sākām gatavoties jau 25.novembrī, sākām gatavoties diezgan labā skaitā ar labu apmeklējumu treniņiem. Janvārī daudz nopietnāk sākām gatavoties jaunajai sezonai, bet sakarā ar vīrusu mūsu gatavošanās diezgan ātri arī beidzās – marta vidū. Divus mēnešus diezgan stipri izlaidām, iekavējām – bija ļoti grūti attālināti trenēties, kas, protams, atstāja sekas, mēs saprotams neesam vienīgie. Pēc atgriešanās atkal izmaiņas reglamentā par spēļu skaitu – daudz īsāka sezona sanāca nekā bija plānots, vēl bija plānots vismaz piecas spēles aizvadīt un vēl papildus Latvijas Kausa izcīņa. Taču sākām atkal trenēties maija beigās, kad mēnesis, pusotrs mēnesis bija tāds “iešūpošanās periods”. Sajūta bija tāda, ka atnācām pēc gara atvaļinājuma, pēc starpsezonas. Jūlijā sākām spēlēt – sākumā bija, teiksim tā, pateicīgs kalendārs, bija laika iespēlēties. Visi mūsu tiešie konkurenti sanāca uz sezonas otro pusi. Ja sākotnēji tas likās pozitīvi, tad tagad šķiet, ka tas tomēr kaut kur “iegrieza”. Ja tā paskatās atpakaļ, mēs sākumā pārliecinoši uzvarējām, likās, ka viss ir labi, bet nebijām sevi patestējuši uz līdzvērtīgiem pretiniekiem, kad sākās spēles ar līdzvērtīgiem pretiniekiem, tad jau mums gāja daudz grūtāk. Spēles ziņā, es uzskatu, bijām vislabākā un visinteresantākā komanda līgā, bet pietrūka nedaudz meistarības un jāatzīst, ka arī es kā treneris “uzkāpu uz vairākiem grābekļiem”. Spēles pret tiešajiem konkurentiem mēs izsējām punktus tur, kur varbūt nevajadzēja un tas arī viens no galvenajiem iemesliem kāpēc mums neizdevās uzvarēt čempionātā. Mērķis mums bija viens un to mēs izpildījām diezgan ātri – iekļūt Sieviešu Futbola virslīgā. Saistībā ar reorganizāciju, plānots, ka Virslīgā spēlēs pirmās četras komandas no 1.līgas, ko mēs diezgan ātri izdarījām un sasniedzām. Tomēr beigās jau gribējās “izspiest” kaut ko vairāk, jo bijām nokomplektējuši ļoti labu sastāvu – pieredzējušas labas meitenes un laba jaunā paaudze. Cepuri nost meitenēm, mēs tiešām intensīvi un smagi piecus mēnešus strādājām, kas arī nebija viegli, ļoti iespējams meitenēm bija arī grūti pielāgoties, jo pieci treniņi nedēļā un sestā dienā jāaizvada spēle, kas, protams, nav viegli un ir pat ļoti sarežģīti.

Liels paldies Liepājas Futbola skolas direktoram Aivim Tintam, kurš ļoti pretīmnākošs un ļoti palīdzēja. Liels paldies maniem asistentiem – Armandam Vīksnam un Dainim Sergejevam. Armands jau pievienojās komandai gada sākumā, bet Dainis mazliet vēlāk – jūlijā. Ar viņu zināšanām, entuziasmu, padomiem un palīdzību, man ļoti tika atvieglots darbs.

Pats personīgi – es tikai ap šo laiku sāku līdz galam aptvert kāds ir sieviešu futbols, kāds tas ir šajā līmenī, kā meitenes saprot un uztver informāciju, kā viņas reaģē varbūt uz kaut ko, ko es saku. Atkārtošos, ka uzskatu, ka “uzkāpu uz vairākiem grābekļiem” un pilnībā uzņemos atbildību, ka mēs nofinišējām tikai otrās, jo ar šādu sastāvu mēs noteikti varējām uzvarēt arī čempionātā.

Šobrīd jādomā par nākamo sezonu, kad domājams iesim uz virslīgu. Tur noteikti jaunajām meitenēm būs vairāk pievienotās vērtības, jo katra spēle būs sarežģīta un katru spēli būs maksimāli jākoncentrējas. Tādas spēles kā ar FK Auda, RFS, Daugavpili, Rēzekni, Supernovu, tādas spēles nākamgad būs visas, bet, es domāju, ka meitenēm tas ilgtermiņā noteikti palīdzēs un ka tas ir vajadzīgs priekš attīstības. Tagad iesim atpūtīsimies, atvilksim elpu un tad decembrī jau sāksim gatavoties nākamajam gadam”.

oktobris 17, 2020